Buffel verdwijnt uit het spoorbeeld

donderdag 30 augustus 2018
timer 2 min

Na ruim twintig jaar verdwijnt de Buffel uit het Nederlandse spoorbeeld. De dieseltrein rijdt vandaag voor het laatst. Het eindstation is het rangeerterrein van het Spoorwegmuseum in Utrecht. De Buffel is overbodig geworden nu alle NS-treintrajecten geëlektrificeerd zijn.

Sinds 1996 rijdt de Buffel op het Nederlandse spoor, onder meer op het Kamperlijntje tussen Zwolle en Kampen. Het is de laatste trein die de NS zelf heeft ontworpen. Nu de laatste Buffel van het spoor verdwijnt, is het niet zo dat er geen diesels meer rijden op het spoor. Onder meer Blauwnet in Gelderland en Overijssel en Breng in Gelderland rijden nog wel met diesels.

Tijdelijk in het spoorwegmuseum
Treinstel 3426 wordt vandaag naar het Spoorwegmuseum in Utrecht gereden. Machinist Bernd-Jan Kraan zal de Buffel besturen en noemt dat een eervol klusje. Tot eind oktober is de Buffel te bewonderen in het Utrechtse museum. Omdat de Buffel nog een te jong exemplaar is om daar permanent te kunnen staan, zal de trein vervolgens worden verplaatst naar het depot.

Einde van een tijdperk
Peter-Paul de Winter van het Spoorwegmuseum noemt het verdwijnen van de Buffel het einde van een tijdperk. "Net zoals in 1958 het stoomtijdperk werd afgesloten met de overdracht van de laatste stoomlocomotief, sluit NS met de overdracht van de Buffel het dieseltijdperk af", aldus De Winter tegen RTV Utrecht.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kamermeerderheid tegen bezuinigingen op regionaal openbaar vervoer

2 jul om 11:07 uur

De motie die de regering oproept om 225 miljoen van de voorgenomen bezuiniging van 335 miljoen euro op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Concessie Amsterdam wederom gegund aan GVB

1 jul om 09:15 uur

GVB mag de concessie Amsterdam blijven verzorgen, heeft het het dagelijks bestuur van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vervoerregio’s maken bezwaar tegen bezuiniging op het ov

23 jun om 10:47 uur

De Vervoerregio Amsterdam en de Metropoolregio Rotterdam Den Haag hebben officieel bezwaar ingediend bij het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Goan-fiasco kost 1,4 miljoen

15 mei om 14:10 uur

We schreven al eerder over het gebrek aan animo voor de Twentse ov-app 'Goan', waarin Twente ov- en Wmo-vervoer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar effectieve integratie van micromobiliteit in openbaar vervoer

15 apr om 11:02 uur

Anne Brown, bezoekend onderzoeker bij de TU Delft, normaliter Associate Professor of…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer onveiligheid door streng overwegbeleid

2 apr om 11:16 uur

Het overwegbeleid voor spoorwegen is sterk gericht op verbetering van de veiligheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »