RET en HTM moeten 7,5 scoren voor rail

woensdag 15 juli 2015
timer 2 min

De Metropoolregio Rotterdam Den Haag eist dat RET en HTM een klanttevredenheidscijfer halen van minimaal een 7,5 voor de railconcessies die ingaan in december 2016. De looptijd is tien jaar.

Voor HTM is er nog werk aan de winkel. De klanttevredenheid voor tram was in 2013 een 7,3. Over 2014 heeft HTM nog geen cijfers gepubliceerd. De RET verbeterde de klanttevredenheid voor tram van een 7,6 in 2013 naar een 7,7 in 2014. De waardering voor metro was in beide jaren een 7,5.

De klantwaardering is een van de eisen in de ontwerp-programma’s van eisen voor de nieuwe railconcessies in Rotterdam en Den Haag per 16 december 2016. Volgens de metropoolregio (MRDH) krijgen reizigers een belangrijke stem. Zo worden de consumentenorganisaties betrokken bij de serviceverlening en geven zij advies over de reisinformatie.

De MRDH stelt verder eisen aan de betrouwbaarheid en punctualiteit van tram en metro waaraan bonussen en malussen zijn gekoppeld. Vanaf december 2016 zijn de eisen die aan RET en HTM worden gesteld nagenoeg identiek. Daardoor kunnen reizigers in de hele metropoolregio rekenen op dezelfde kwaliteit.

De MRDH is sinds 1 januari verantwoordelijk voor de twee railconcessies in Rotterdam en in Haaglanden. Het voornemen is om de beide concessies in te besteden aan de RET en HTM. Daarbij moeten de vervoerbedrijven wel een marktconforme aanbieding doen. De metropoolregio heeft een benchmark opgesteld met de prestaties van vergelijkbare bedrijven.

Gemeenten, consumentenorganisaties, andere opdrachtgevers van het openbaar vervoer en vervoerbedrijven kunnen tot 28 september reageren op de ontwerp-programma’s van eisen. Het definitieve programma van eisen is half november klaar, waarop de RET een bieding kan doen op de railconcessie Rotterdam en HTM op de railconcessie Haaglanden.

De MRDH wil de offertes in februari 2016 ontvangen. De gunning is in april 2016.

Zeer vage en gemakkelijke eis. Niet te meten en leidt niet tot beter OV.
Zie:
http://www.humanefficiency.nl/public/beleving_openbaar_vervoer.shtml

Alleen het woord "EIS" vind ik al weerzinwekkend.
dit leid inderdaad niet tot beter openbaar vervoer.
MRDH een beetje van het padje af

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar knooppunten in provincie Utrecht

25 apr om 15:43 uur

Moventem heeft in november 2024, in opdracht van de provincie Utrecht, onderzoek gedaan naar de beleving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid OV-NL

17 apr om 15:21 uur

Het is een grote wens van de ov-sector: ov-boa’s moeten meer bevoegdheden krijgen om de identiteit van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rechter vernietigt ACM-prioriteringskader: nieuwe kansen voor ov-sector

11 mrt om 15:15 uur

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet een nieuw prioriteringskader opstellen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Datagedreven werken: de sleutel voor publieke mobiliteit?

21 feb om 08:59 uur

Binnen de wereld van mobiliteit zijn diverse transities gaande. Naast een transitie van openbaar vervoer naar …

Lees verder »
descriptionArtikel

Appels, peren, ov en publieke mobiliteit

20 feb om 16:13 uur

Afgelopen najaar berichtten verschillende media dat het openbaar vervoer er op achteruit is gegaan. Koppen als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Staatssecretaris ontvangt eerste metrokaartje voor doorgetrokken Noord/Zuidlijn

30 jan om 09:04 uur

Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, bezocht op woensdag 29 januari de Vervoerregio…

Lees verder »