Middelengebruik op de werkvloer: nieuwe handreiking helpt vervoersbedrijven

maandag 26 mei 2025

Foto: Shutterstock

Uit onderzoek van TNO en het Trimbos-instituut blijkt dat middelengebruik – zoals alcohol en drugs – in de transport- en vervoerssector vaker voorkomt dan gedacht. Dat kan voor gevaarlijke situaties zorgen, zowel voor chauffeurs zelf als voor reizigers en collega’s. Daarom komt het Trimbos-instituut, in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, met een praktische handreiking om middelengebruik beter bespreekbaar én beheersbaar te maken.

 

De meeste chauffeurs doen hun werk professioneel en handelen verantwoord. Toch komt middelengebruik relatief vaak voor, wat leidt tot risico’s voor de verkeersveiligheid, gezondheid en continuïtiet van het werk. Een goed alcohol-, drugs en medicijnbeleid (ADM-beleid) helpt om dit bespreekbaar te maken en het gebruik constructief en preventief aan te pakken.

Voorkomen is beter dan genezen

ADM-beleid gaat dus niet alleen over handhaving, maar ook over duidelijkheid, veiligheid en steun als het nodig is. Volgens het Trimbos-instituut is investeren in preventie geen luxe, maar noodzaak. Alleen al verzuim en productiviteitsverlies door alcoholgebruik kost werkgevers jaarlijks zo’n 1,3 – 1,6 miljard euro.

Wat staat er in de handreiking?

De handreiking bestaat uit vier overzichtelijke stappen, gebaseerd op deze pijlers:

  • Regels en afspraken 

  • Voorlichting en bewustwording 

  • Begeleiding en zorg 

  • Handhaving en maatregelen 

De handreiking bevat veel praktijkvoorbeelden, tips en aandachtspunten en is ontwikkeld in nauwe samenwerking met vertegenwoordigers uit de sector – waaronder Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV), Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL), Transdev Nederland, Transport en Logistiek Nederland (TLN) en Vos Logistics. 

De handreiking is vanaf 23 mei 2025 te downloaden via:
www.trimbos.nl/adm-vervoertransport

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Column: Sociale veiligheid blijft van belang

26 mei om 13:09 uur

Maart 1989 worden op metrostation Zuidplein drie vrouwen door een verwarde man doodgestoken. Maar dat was niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een veiliger ov in Almere: wat werkt en wat niet?

8 mei om 15:28 uur

In Almere kon – figuurlijk gesproken – de vlag uit: het aantal incidenten in het  openbaar busvervoer was fors…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar knooppunten in provincie Utrecht

25 apr om 15:43 uur

Moventem heeft in november 2024, in opdracht van de provincie Utrecht, onderzoek gedaan naar de beleving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid OV-NL

17 apr om 15:21 uur

Het is een grote wens van de ov-sector: ov-boa’s moeten meer bevoegdheden krijgen om de identiteit van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rechter vernietigt ACM-prioriteringskader: nieuwe kansen voor ov-sector

11 mrt om 15:15 uur

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet een nieuw prioriteringskader opstellen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »