Zo wil CaetanoBus Nederland veroveren

dinsdag 20 juli 2021
timer 2 min

De Portugese busfabrikant CaetanoBus wil de Nederlandse bussenmarkt bestormen en gaat daarvoor samenwerken met Louwman Group, die de Portugese batterij- en waterstofbussen gaat importeren.

Al bijna honderd jaar behoort het Nederlandse familiebedrijf Louwman Group tot de grootste autodistributeurs van Europa, voor onder meer Toyota. Vorige week kondigden CaetanoBus en Toyota nog een samenwerking aan, waardoor het Japanse automerk zijn brandstofceltechnologie naar andere vormen van mobiliteit uitrolt.

Zodoende gaat Louwman Group zich nu ook in de bussensector begeven, wat past binnen de visie om 'toonaangevend in mobiliteit' te blijven en binnen de zero emissie- en waterstofambities van de Nederlandse importeur. Het bedrijf neemt zowel de sales als de aftersales van de Caetano-bussen voor haar rekening. Hiermee speelt Louwman Group in op de toenemende behoefte aan flexibiliteit in het ov-aanbod met geïntegreerde oplossingen voor MaaS-toepassingen (Mobility as a Service), multimodaal reizen en deelmobiliteit.

Stadsbussen

De batterij-elektrische e.City Gold kan worden uitgerust met een 420kW-batterijpakket, met een range tot maximaal 300 kilometer. De waterstof-elektrische H2.City Gold is uitgerust met brandstofceltechnologie van de Toyota Mirai, heeft een actieradius van minimaal 400 kilometer en kan in minder dan negen minuten volgetankt worden. Op termijn volgen ook class 2-streekbussen en touringcars van Caetano, die ook worden voorzien Toyota brandstofceltechnologie.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kamermeerderheid tegen bezuinigingen op regionaal openbaar vervoer

2 jul om 11:07 uur

De motie die de regering oproept om 225 miljoen van de voorgenomen bezuiniging van 335 miljoen euro op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Concessie Amsterdam wederom gegund aan GVB

1 jul om 09:15 uur

GVB mag de concessie Amsterdam blijven verzorgen, heeft het het dagelijks bestuur van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vervoerregio’s maken bezwaar tegen bezuiniging op het ov

23 jun om 10:47 uur

De Vervoerregio Amsterdam en de Metropoolregio Rotterdam Den Haag hebben officieel bezwaar ingediend bij het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Goan-fiasco kost 1,4 miljoen

15 mei om 14:10 uur

We schreven al eerder over het gebrek aan animo voor de Twentse ov-app 'Goan', waarin Twente ov- en Wmo-vervoer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer onveiligheid door streng overwegbeleid

2 apr om 11:16 uur

Het overwegbeleid voor spoorwegen is sterk gericht op verbetering van de veiligheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »