EBS reed bijna 80 nieuwe ZE-bussen in Waterland

dinsdag 30 november 2021

Afgelopen jaar had EBS bijna met tachtig nieuwe elektrische bussen in de lopende concessie Waterland gereden. Opdrachtgever Vervoerregio Amsterdam vond de risico's uiteindelijk alleen toch te groot. Nu wordt de uitbreiding van de vloot verplaatst naar de nieuwe concessie Zaanstreek-Waterland in 2023.

Dat vertelt Wim Kurver, scheidend directeur van EBS, in de komende editie van OV-Magazine: “De crisis bood kansen om te versnellen, want nieuwe ZE-bussen implementeren had juist gekund in een tijd waarin de operationele kosten lager liggen. Dat zou perspectief hebben geboden aan fabrikanten in een tijd dat zij hard geraakt werden door corona en dat was weer positief voor de economie geweest. Het is jammer dat dat niet doorging.”

In een reactie laat de Vervoerregio Amsterdam weten dat het risico te groot was. Dat had te maken met het ‘level playing field’ voor de nieuwe concessie Zaanstreek-Waterland. De aanbestedingswet zegt dat partijen in concurrentie tegen elkaar moeten kunnen bieden voor de beste prijs en kwaliteit.

Warme overdracht

In de komende editie van OV-Magazine spreken we Wim Kurver en Wilko Mol. Mol wordt door Kurver klaargestoomd om per begin 2022 de taken als CEO volledig over te nemen. Daarom werken zij sinds 1 oktober in een ‘warme overdracht’ samen.

We blikken met Kurver en Mol terug op tien jaar EBS in Nederland, maar kijken ook vooral vooruit. Wilko Mol: “Als we de komende jaren niet minstens twee nieuwe concessies winnen, eet ik mijn hoed op.” Wilt u ons magazine of dit artikel thuis ontvangen? Neem dan een abonnement.
 

Zero emissie is gewoon niet waar. De standkachels verstoken 55 liter diesel per dag en dan ook nog met hele vervuilende uitstoot

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

KiM: bij flexvervoer is meer aandacht nodig voor de reiziger

10 jun om 11:23 uur

De invoering van flexvervoer leidt lang niet altijd tot betere bereikbaarheid. Dat blijkt uit het rapport '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-sector luidt noodklok tegen bezuinigingen

6 jun om 14:25 uur

Op dinsdag 10 juni om 08.45 uur klinkt er in de regio’s Amsterdam en Rotterdam Den Haag een ongebruikelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Westelijke entreetunnel Amsterdam CS na twee jaar hinder weer open

2 jun om 11:17 uur

De vernieuwde westelijke reizigerstunnel van Amsterdam Centraal is in gebruik genomen. Na bijna twee jaar van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelengebruik op de werkvloer: nieuwe handreiking helpt vervoersbedrijven

26 mei om 13:52 uur

Uit onderzoek van TNO en het Trimbos-instituut blijkt dat middelengebruik –…

Lees verder »
descriptionArtikel

Column: Sociale veiligheid blijft van belang

26 mei om 13:09 uur

Maart 1989 worden op metrostation Zuidplein drie vrouwen door een verwarde man doodgestoken. Maar dat was niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een veiliger ov in Almere: wat werkt en wat niet?

8 mei om 15:28 uur

In Almere kon – figuurlijk gesproken – de vlag uit: het aantal incidenten in het  openbaar busvervoer was fors…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »