Goedkope waterstofbus in de maak

dinsdag 4 juni 2019
timer 2 min

Een nieuw consortium dat zich inzet voor de productie van een betaalbare waterstofbus, inclusief infrastructuur. Dat is H2Bus Consortium. De waterstofbus mag niet meer dan 375.000 euro kosten.

Het H2Bus Consortium wil de meest kosteneffectieve waterstofbus ontwikkelen. De hoge initiële kosten zijn de belangrijkste belemmering voor de aanschaf van waterstofbussen. De bedrijven hebben een eenvoudig doel; een bus ontwikkelen voor minder dan 375.000 euro, waterstofkosten moeten komen te liggen tussen de 5 en 7 euro per kilogram en servicekosten mogen maximaal 30 cent per kilometer bedragen.

Ballard Power Systems is één van de oprichters van het nieuwe consortium, samen met Everfuel, Wrightbus, Hexagon Composites, Nel Hydrogen en Ryse Hydrogen. De eerste 600 bussen worden mede gefinancierd door 40 miljoen euro uit het EU-programma Connecting European Facilities. In Denemarken, Letland en het Verenigd Koninkrijk moeten in 2023 200 waterstofbussen rijden, zegt Ballard.

Goede ontwikkeling
"Het H2Bus-consortium is een goede ontwikkeling voor emissieloze brandstofcelbussen in heel Europa", zegt Randy MacEwen, ceo van Ballard. "We verwachten dat ongeveer 1300 Europese waterstofbussen in de nabije toekomst in gebruik zullen zijn. Consortiumleden zijn van plan om de meest betaalbare emissieloze bus- en waterstoftankoplossing te leveren om aan de toenemende vraag naar schoon openbaar vervoer in de grootste Europese steden te voldoen."

Lees ook: Londen bestelt 20 waterstofdubbeldekkers

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Betere bussen voor Brussel

25 jul om 12:05 uur

MIVB, de vervoerder in het Brusselse gewest, heeft sinds begin dit jaar een aantal elektrische Daimler eCitaro’…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bus zonder bestuurder

24 jul om 16:12 uur

Autonoom vervoer lijkt al jaren dé belofte voor de toekomst, maar in de vorm van autonoom rijdende bussen met …

Lees verder »
descriptionArtikel

Kamermeerderheid tegen bezuinigingen op regionaal openbaar vervoer

2 jul om 11:07 uur

De motie die de regering oproept om 225 miljoen van de voorgenomen bezuiniging van 335 miljoen euro op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Concessie Amsterdam wederom gegund aan GVB

1 jul om 09:15 uur

GVB mag de concessie Amsterdam blijven verzorgen, heeft het het dagelijks bestuur van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Langeafstandsbus is ondergewaardeerd door negatief imago

27 mei om 08:55 uur

De langeafstandsbus is voor veel Nederlanders een blinde vlek. Zo’n dertig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Faillissement dreigt opnieuw voor Ebusco

30 apr om 11:51 uur

​Ebusco, de Nederlandse producent van elektrische bussen, bevindt zich opnieuw in een kritieke financiële…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar effectieve integratie van micromobiliteit in openbaar vervoer

15 apr om 11:02 uur

Anne Brown, bezoekend onderzoeker bij de TU Delft, normaliter Associate Professor of…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autoluwe wijken voor iedereen?

28 mrt om 11:44 uur

In de zoektocht naar leefbaardere steden wordt steeds vaker weer een oude bekende uit de kast gehaald: de …

Lees verder »