Stationsgebied Harderwijk gaat op de schop

zaterdag 13 december 2014
timer 2 min

Harderwijk krijgt een compleet nieuw station en ook de stationsomgeving wordt grondig aangepakt. Er komt een nieuw stationsgebouw, een verkeerstunnel, een vernieuwd P+R-terrein en een dynamisch busstation.

Met de komst van Randstadspoor is het station toe aan een oppepper. Aannemerscombinatie Reef/Strukton neemt de klus op zich. Door direct de totale omgeving op te knappen, wordt volgens de gemeente op de kosten bespaard. De totale werkzaamheden zijn begroot op 14,4 miljoen euro. Dat bedrag wordt opgebracht door de gemeente Harderwijk, de provincie Gelderland, het ministerie van Infrastructuur en Milieu, ProRail en NS. Group A tekende voor het ontwerp.

Bekijk de foto's op de pagina In Beeld

Kern van het project is de nieuwe verkeerstunnel die de gelijkvloers overweg tussen de Stationslaan en de Oranjelaan moet vervangen. De tunnel krijgt een weg voor gemotoriseerd verkeer, een fietspad en een voetgangersgebied dat ook toegang geeft tot de perrons. Het stationsgebouw uit 1983 word gesloopt en vervangen door een nieuw gebouw. De onbewaakte fietsenstalling wordt uitgebreid tot 1500 plaatsen. Verder naar het zuiden wordt in het kader van hetzelfde project de gelijkvloerse fietsoversteek bij de Weisteeg vervangen door een fietstunnel.

De bouw begint volgend jaar. De fietstunnel moet in het najaar van 2015 zijn opgeleverd; de stationsomgeving moet eind 2016 klaar zijn. Buitendienststellingen zijn gepland in de mei-, zomer en kerstvakantie.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Minder bushaltes alléén niet gelijk aan minder bereikbaarheid

14 aug om 11:16 uur

Dat steeds meer bushaltes verdwijnen is een feit. Maar dat betekent niet per se dat de bereikbaarheid…

Lees verder »

Barneveld-Noord kan goede energiehublocatie zijn

10 aug om 11:53 uur

Barneveld-Noord kan een goede energiehublocatie zijn, vertellen burgemeester Jacco van der Tak en wethouder…

Lees verder »

'De maatschappelijke impact van toegankelijke stations is onbetaalbaar’

28 jul om 09:42 uur

Als programmamanager Toegankelijkheid bij ProRail was Bram ’t Mannetje acht jaar lang verantwoordelijk voor het…

Lees verder »

Purmerend: van autostad naar ov-stad

10 jul om 16:13 uur

In den beginne bevond zich er louter natte veengrond, maar inmiddels kent ‘autostad’ Purmerend vooral autowegen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Hoekse Lijn rijdt door tot het strand

31 mrt om 11:59 uur

Het metrostation Hoek van Holland Strand is op vrijdag 31 maart geopend. Reizigers kunnen voortaan vanuit…

Lees verder »
flash_onNieuws

Ruimte voor lokale initiatieven in Stationsagenda 2040

10 feb om 12:42 uur

Het ministerie van IenW heeft een subsidie toegekend van 120.000 euro aan de Vereniging Station Lokaal (VSL).…

Lees verder »
descriptionArtikel

Irias verbetert toegankelijkheid ov-haltes met data

2 feb om 09:24 uur

In het Bestuursakkoord Toegankelijkheid OV 2022-2032 is afgesproken dat reisinformatie eenvoudiger en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Grote investeringen in bereikbaarheid Zuid-Holland

15 nov 2022

Het Rijk, de Metropoolregio Rotterdam/Den Haag, Provincie Zuid-Holland en de gemeentes Den Haag en Rotterdam…

Lees verder »