Dit najaar gaat de NS reizigers actief wijzen op rustigere treinen in de spits, onder meer via pushmeldingen. Zo hoopt de vervoerder de reizigers meer te spreiden over de beschikbare treinen. NS start vanaf maandag 1 september met het initiatief.
Foto: Shutterstock
Dit najaar gaat de NS reizigers actief wijzen op rustigere treinen in de spits, onder meer via pushmeldingen. Zo hoopt de vervoerder de reizigers meer te spreiden over de beschikbare treinen. NS start vanaf maandag 1 september met het initiatief.
De NS gaat het hele najaar reizigers wijzen op alternatieven, met extra nadruk op drukke dagen zoals dinsdagen en donderdagen in september. Via pushmeldingen in de NS-app en kortingen via PrijsTijd Deals probeert NS reizigers te verleiden voor een minder druk alternatief te kiezen.
Volgens NS zijn veel drukke treinen te vermijden door een tien minuten vroeger of later te reizen. Zo rijdt de sprinter Den Haag Moerwijk–Den Haag HS om 08:12 uur vaak vol, terwijl in de trein tien minuten eerder twee derde van de zitplaatsen vrij is.
Vanaf maandag worden ook weer langere treinen ingezet, vooral merkbaar op trajecten als Alkmaar–Utrecht, Utrecht–Nijmegen en Rotterdam–Leiden. “In de spits zijn langere treinen nodig, buiten die uren rijden ze grotendeels leeg en dat is duur en inefficiënt,” zegt Tijmen Voet, directeur Dienstregeling bij NS.
NS hoopt dat het verspreiden van reizigers over rustigere treinen piekdrukte vermindert. “Nog meer treinen inzetten kost veel en wordt uiteindelijk door reizigers en belastingbetalers betaald. Spreiden is slimmer,” aldus Voet.
Het spoorbedrijf bekijkt later of de aanpak ook tijdens andere drukke periodes wordt toegepast.
Er is een doorbraak op het spoor: leden van vakbond CNV hebben maandagochtend ingestemd met het eindbod van NS…
Nu NS de Jongerendagkaart heeft afgeschaft, springt een extern platform in het gat dat is ontstaan. Goedkoop-…
De Vervoerregio Amsterdam heeft aan het GVB opdracht gegeven om te starten met de aanbesteding voor de aanschaf…
De motie die de regering oproept om 225 miljoen van de voorgenomen bezuiniging van 335 miljoen euro op het…
GVB mag de concessie Amsterdam blijven verzorgen, heeft het het dagelijks bestuur van…
De Vervoerregio Amsterdam en de Metropoolregio Rotterdam Den Haag hebben officieel bezwaar ingediend bij het…
De NS start deze zomer met het ombouwen van 190 sprinter-treinen om het aantal zitplaatsen in de tweede klas…
Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…