ACM: NS overtreedt Spoorwegwet

dinsdag 10 maart 2015
timer 1 min

NS heeft de Spoorwegwet overtreden, heeft de Autoriteit Consument en Markt geconcludeerd na een klacht van Veolia. De volledige conclusie wordt echter voorlopig nog niet openbaar gemaakt.

Het oordeel ligt inmiddels bij de betrokken partijen op tafel. Ze kunnen nog bezwaar maken tegen openbaarmaking bij de rechter.

ACM nam het besluit afgelopen vrijdag, waarna het nieuws uitlekte via De Telegraaf. De krant schreef dat NS een boete boven het hoofd hing, maar dat bestrijdt ACM. In een geschilprocedure kan geen boete worden opgelegd.

NS zou als eigenaar van de stations te hoge bedragen aan andere vervoerders vragen voor het gebruik van voorzieningen, zoals infobalies, ov-chippalen en loketten. Volgens Veolia is er sprake van machtsmisbruik, maar die conclusie heeft ACM nog niet getrokken.

NS-dochter Abellio won vorige maand de aanbesteding voor al het ov in Limburg. Arriva en Veolia, de verliezende partijen, hebben aangekondigd naar de rechter te stappen om dat besluit aan te vechten.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

KiM: bij flexvervoer is meer aandacht nodig voor de reiziger

10 jun om 11:23 uur

De invoering van flexvervoer leidt lang niet altijd tot betere bereikbaarheid. Dat blijkt uit het rapport '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-sector luidt noodklok tegen bezuinigingen

6 jun om 14:25 uur

Op dinsdag 10 juni om 08.45 uur klinkt er in de regio’s Amsterdam en Rotterdam Den Haag een ongebruikelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Westelijke entreetunnel Amsterdam CS na twee jaar hinder weer open

2 jun om 11:17 uur

De vernieuwde westelijke reizigerstunnel van Amsterdam Centraal is in gebruik genomen. Na bijna twee jaar van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelengebruik op de werkvloer: nieuwe handreiking helpt vervoersbedrijven

26 mei om 13:52 uur

Uit onderzoek van TNO en het Trimbos-instituut blijkt dat middelengebruik –…

Lees verder »
descriptionArtikel

Column: Sociale veiligheid blijft van belang

26 mei om 13:09 uur

Maart 1989 worden op metrostation Zuidplein drie vrouwen door een verwarde man doodgestoken. Maar dat was niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een veiliger ov in Almere: wat werkt en wat niet?

8 mei om 15:28 uur

In Almere kon – figuurlijk gesproken – de vlag uit: het aantal incidenten in het  openbaar busvervoer was fors…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »