Concessie M-Overijssel twee jaar verlengd

dinsdag 11 oktober 2016
timer 2 min

Syntus mag tot 2020 het busvervoer in Midden Overijssel blijven verzorgen. De provincie heeft de concessie, die eigenlijk volgend jaar zou aflopen, met twee jaar verlengd. Er zijn namelijk veel onzekerheden.

De provincie overweegt om de concessie Midden Overijssel samen te voegen met de concessie Veluwe en/of IJsselmond. De concessie Veluwe loopt af in 2020, IJsselmond in 2023. Een einde van de concessie Midden Overijssel in september 2018 zou daarom minder geschikt zijn. Van samenvoeging met de concessie Twente is geen sprake.

Ook wil de provincie afwachten hoe de markt reageert op het besluit om alle nieuwe bussen vanaf 2025 zero emissie te laten zijn. "Uit de marktconsultatie is ons gebleken dat het nu maken van een forse stap een behoorlijke opgave is voor de markt", schrijft Gedeputeerde Staten aan Provinciale Staten.

Een ander struikelblok om in 2018 van vervoerder te wisselen is het grootste busstation in de concessie: Zwolle. Dat verhuist precies in 2018 van de centrumzijde naar de zuidzijde van het station. "Een eventueel optredende vertraging, hetgeen denkbaar is bij dergelijke grote projecten, betekent een complicerende factor in de uitvraag en voor de start van een nieuwe vervoerder", zo staat in de Statenbrief te lezen.

De concessie ligt voor een groot deel in een krimpgebied. De provincie wil daarom het ov-aanbod in de komende jaren ook aanpassen, rekening houdend met het natuurlijk verloop van het personeel. Aan de andere kant komt daar weer de groep mbo-ers bij, die vanaf 1 januari een OV-studentenkaart krijgen. Ook deze onzekerheden wil de provincie nog even afwachten.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Concessie M-Overijssel twee jaar verlengd

Nederland 2014 Zwolle Station Zwolle. Station Zwolle Zwolle is een belangrijk ov-knooppunt. Uit acht richtingen komen er treinen aan - waaronder sinds 2012 ook de nieuwe Hanzelijn. Veel bus- en treinreizigers stappen er over. Met het project ZwolleSpoort maakt ProRail het station en het spoor geschikt voor de toekomst. In opdracht van ProRail vergroot Dura Vermeer de capaciteit van het centraal station in Zwolle. Het station is niet berekend op de verwachte groei van het aantal treinreizigers met de komst van de Hanzelijn, de nieuwe spoorlijn tussen Lelystad en Zwolle. COPYRIGHT Chris Pennarts Blokland 82 3417 MR Montfoort The Netherlands+31653309747 info@chrispennarts.nl www.chrispennarts.nl. © Chris Pennarts

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

KiM: bij flexvervoer is meer aandacht nodig voor de reiziger

10 jun om 11:23 uur

De invoering van flexvervoer leidt lang niet altijd tot betere bereikbaarheid. Dat blijkt uit het rapport '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ov-sector luidt noodklok tegen bezuinigingen

6 jun om 14:25 uur

Op dinsdag 10 juni om 08.45 uur klinkt er in de regio’s Amsterdam en Rotterdam Den Haag een ongebruikelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Westelijke entreetunnel Amsterdam CS na twee jaar hinder weer open

2 jun om 11:17 uur

De vernieuwde westelijke reizigerstunnel van Amsterdam Centraal is in gebruik genomen. Na bijna twee jaar van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelengebruik op de werkvloer: nieuwe handreiking helpt vervoersbedrijven

26 mei om 13:52 uur

Uit onderzoek van TNO en het Trimbos-instituut blijkt dat middelengebruik –…

Lees verder »
descriptionArtikel

Column: Sociale veiligheid blijft van belang

26 mei om 13:09 uur

Maart 1989 worden op metrostation Zuidplein drie vrouwen door een verwarde man doodgestoken. Maar dat was niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een veiliger ov in Almere: wat werkt en wat niet?

8 mei om 15:28 uur

In Almere kon – figuurlijk gesproken – de vlag uit: het aantal incidenten in het  openbaar busvervoer was fors…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »