Qbuzz trekt bezwaar ZO-Friesland weer in

donderdag 18 februari 2016
timer 2 min

Qbuzz zet haar bezwaar in Zuidoost Friesland niet door. Dat heeft de NS-dochter laten weten in een brief aan de provincie. Qbuzz was de enige partij die bezwaar had aangetekend tegen de gunning van de concessie aan Arriva.

Qbuzz maakte drie weken geleden bezwaar tegen de gunning. Het bedrijf had tot dinsdag de tijd om dat bezwaar verder te motiveren. Commercieel manager Michel van der Mark laat weten dat het bij het pro-formabezwaar is gebleven. "We hadden toen al wel een koers en richting bepaald, maar uiteindelijk bleken er onvoldoende gronden om het bezwaar verder uit te werken." Op welke gronden Qbuzz aanvankelijk bezwaar wilde maken, wil Van der Mark niet kwijt.

De relatie met NS heeft volgens Van der Mark in ieder geval geen rol gespeeld. QBuzz is op dit moment nog dochter van NS. Het moederbedrijf beraadt zich al een tijd op de toekomst na de aanbestedingsfraude in Limburg.

Qbuzz was de enige partij die bezwaar had aangetekend. Nu het bezwaar van tafel is, kan Arriva in december definitief gaan rijden in Zuidoost Friesland. Het bedrijf heeft dan al het ov in de provincie in handen. Arriva gaat onder meer twee deelauto's leveren voor de gemeente Ooststellingwerf.

Lees ook: Zelfrijdende auto in Friesland als Tram 2.0

Gelukkig dat fraudebedrijf Qbuzz uit de running is.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Het mes snijdt aan twee kanten

25 apr om 15:59 uur

Wat is nou sociale veiligheid? Onder de term sociale veiligheid wordt verstaan: de bescherming of het zich…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek naar knooppunten in provincie Utrecht

25 apr om 15:43 uur

Moventem heeft in november 2024, in opdracht van de provincie Utrecht, onderzoek gedaan naar de beleving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid OV-NL

17 apr om 15:21 uur

Het is een grote wens van de ov-sector: ov-boa’s moeten meer bevoegdheden krijgen om de identiteit van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rechter vernietigt ACM-prioriteringskader: nieuwe kansen voor ov-sector

11 mrt om 15:15 uur

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet een nieuw prioriteringskader opstellen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stationsontwikkeling

25 feb om 16:35 uur
Stationsgebied Leiden: veel ambities voor één vierkante kilometer 

Leiden is een stad waar wonen, studeren en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Datagedreven werken: de sleutel voor publieke mobiliteit?

21 feb om 08:59 uur

Binnen de wereld van mobiliteit zijn diverse transities gaande. Naast een transitie van openbaar vervoer naar …

Lees verder »
descriptionArtikel

Appels, peren, ov en publieke mobiliteit

20 feb om 16:13 uur

Afgelopen najaar berichtten verschillende media dat het openbaar vervoer er op achteruit is gegaan. Koppen als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Staatssecretaris ontvangt eerste metrokaartje voor doorgetrokken Noord/Zuidlijn

30 jan om 09:04 uur

Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, bezocht op woensdag 29 januari de Vervoerregio…

Lees verder »