Werkplaats en twee bussen Arriva afgebrand

vrijdag 29 oktober 2021

De werkplaats van Arriva in Doetinchem en twee bussen zijn op 28 oktober afgebrand. Het gaat om een dieselbus en een waterstofbus van Solaris, die eerder die week arriveerde. De toedracht van de brand, waarbij geen gewonden zijn gevallen, wordt nog onderzocht.

De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland maakte op donderdag 28 oktober op Twitter melding van brand in een loods van Arriva in Doetinchem. Ook verstuurde de Veiligheidsregio een NL Alert naar omwonenden: “Grote brand Industriestraat/Doetinchem. Veel rook, sluit ramen en deuren en zet mechanische ventilatie uit. Kom niet kijken.”

In de loods stonden een dieselbus en een waterstofbus en er waren ook medewerkers van Arriva aanwezig. Bij de brand zijn geen mensen gewond geraakt, laat Arriva weten, maar zowel de bussen als de werkplaats kunnen als verloren worden beschouwd. De zorg gaat nu naar de medewerkers, omdat de ‘impact op de medewerkers die bij de brand betrokken waren, enorm is’. De dienstregeling wordt vanaf een alternatieve locatie verder gereden.

De waterstofbus was eerste uit een reeks van tien stuks, die eerder deze week vanuit de fabriek van Solaris in Polen arriveerde in Doetinchem. In totaal moeten tien waterstofbussen vanaf december in de dienstregeling van de Achterhoek gaan rijden. Wat de gevolgen van de brand zijn op dit proces, is nog niet bekend.
 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Langeafstandsbus is ondergewaardeerd door negatief imago

27 mei om 08:55 uur

De langeafstandsbus is voor veel Nederlanders een blinde vlek. Zo’n dertig…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee inschrijvers voor nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant

19 mei om 14:57 uur

Arriva en EBS hebben een bieding uitgebracht op de nieuwe ov-concessie in Oost-Brabant. Arriva is de huidige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Goan-fiasco kost 1,4 miljoen

15 mei om 14:10 uur

We schreven al eerder over het gebrek aan animo voor de Twentse ov-app 'Goan', waarin Twente ov- en Wmo-vervoer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Faillissement dreigt opnieuw voor Ebusco

30 apr om 11:51 uur

​Ebusco, de Nederlandse producent van elektrische bussen, bevindt zich opnieuw in een kritieke financiële…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer onveiligheid door streng overwegbeleid

2 apr om 11:16 uur

Het overwegbeleid voor spoorwegen is sterk gericht op verbetering van de veiligheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS protesteren tegen bezuinigingen op ov

31 mrt om 13:12 uur

GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS voeren op woensdag 2 april actie tegen de bezuiniging van 110 miljoen euro op…

Lees verder »
descriptionArtikel

EBS wint busvervoer Zeeland

19 mrt om 10:44 uur

De provincie Zeeland heeft vandaag bekend gemaakt de openbaar busvervoer-concessie te gunnen aan EBS. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gratis openbaar vervoer voor kinderen in Den Haag

10 mrt om 16:31 uur

Vanaf maandag 10 maart kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar in Den Haag gratis reizen met de bussen en…

Lees verder »