Trein ramt bus bij Bergen op Zoom; geen gewonden

maandag 17 oktober 2022

Op een spoorovergang in Bergen op Zoom heeft een trein een bus geramd, die na zijn dienst op weg was naar de stalling. De bus kwam vast te zitten op de overweg en werd compleet doormidden gereden, waarnaar de trein ontspoorde. De ravage is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.

De veiligheidsregio Midden- en West-Brabant laat weten dat de buschauffeur is nagekeken door ambulancepersoneel, maar bij controle ongedeerd bleek. Verder was de bus leeg, omdat deze na zijn dienst onderweg was naar de stalling. Er is nog niet bekend hoe het kan dat de bus op de overweg vast kwam te zitten. Dit wordt nog onderzocht.

In de trein zaten wel 85 passagiers. Ook onder hen zijn geen gewonden geconstateerd. Zij moesten hun reis per bus vervolgen. De machinist en conducteur zijn ongedeerd en door NS-collega’s opgevangen om hun ervaringen te delen. Het treinverkeer tussen Roosendaal en Zeeland ligt voorlopig stil. Hoe lang dit gaat duren is onbekend, maar er worden wel snelbussen ingezet.

Volgens Transport Online werd de bus gereden door het bedrijf BusiNext, een onderaannemer van de regionale vervoerder Connexxion. Transdev, het moederbedrijf van Connexxion, werkt in de verschillend regio’s waar het actief is met onderaannemers, vanwege het personeelstekort. 
 

Er wordt bericht dat deze bus mankementen vertoonde en daarom (eerdaags of diezelfde dag) naar de garage moest. Het woord 'stalling' kan hier als een eufemistische term worden opgevat; garage (of remise) is gebruikelijk. Het kan best zijn dat slecht onderhoud door de onderaannemer de oorzaak van is van een haperende motor op een spoorwegovergang. Gevolg: drie dagen lang geen treinverkeer en heel veel kosten voor ProRail, die verhaal zal willen halen bij de buseigenaar.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

VDL onderzoekt hergebruik busbatterijen

14 mrt om 10:20 uur

VDL Bus & Coach en energiebedrijf RWE geven batterijen uit de 43 VDL-bussen die sinds 2016 in Eindhoven…

Lees verder »
flash_onNieuws

NS komt met reisvergelijker

7 mrt om 11:47 uur

Ov, auto of toch de fiets? NS introduceert de Reisvergelijker, hiermee wordt de reiziger geholpen met de juiste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brandveiligheid staat voorop bij Volvo Bus

7 mrt om 09:02 uur

Volvo Bus ontwikkelt in een eigen laboratorium batterijsystemen voor zijn elektrische bussen en besteedt…

Lees verder »

CaetanoBus vertrouwt op waterstof

2 mrt om 15:09 uur

Zo'n anderhalf jaar geleden betrad het Portugese busbedrijf CaetanoBus, onder het merk Toyota Caetano, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibiliteit inbouwen met oog op de toekomst

31 jan om 10:30 uur

De openbare ruimte is zowel onder als boven de grond steeds voller, vertelt Rogier Pennings van Stevin. Daarom…

Lees verder »

Daimler optimaliseert digitale serviceverlening

30 jan om 09:59 uur

Daimler Buses breidt de digitale serviceverlening verder uit richting vervoerders. Het bedrijf ging daarvoor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ook NS voert in- en uitchecken met betaalpas in

26 jan om 11:42 uur

Vanaf 31 januari kunnen treinreizigers bij de NS naast de ov-chipkaart ook in- en uitchecken met een…

Lees verder »
flash_onNieuws

Recordorder VDL met 193 e-bussen voor EBS

18 jan om 09:35 uur

De Nederlandse bussenbouwer VDL gaat 193 elektrische Citea-bussen bouwen voor EBS. Die moeten in december 2023…

Lees verder »